CorelDRAW 2018 – wspomaganie rysowania

Świat komisu to świat rysowany, a wszystko, co może wspomóc rysownika warte jest odnotowania. Twórcze przelewanie na arkusz wizji scenarzysty to rzecz podstawowa, ale jeśli można to sobie ułatwić, uprościć niektóre etapy pracy, to czemu z tego nie korzystać. Firma Corel od kilku edycji wprowadza ciekawe narzędzia, które niewątpliwie mogą się przydać.

W poprzedniej wersji było to choćby narzędzie LiveSketch, dzięki któremu można zastąpić odręczne szkice precyzyjnymi krzywymi wektorowymi kreślonymi bezpośrednio na urządzeniu obsługującym dotyk. Na uzyskanie bardziej naturalnego efektu rysowania i pełnych ekspresji prac pozwoliło narzędzie Surface Studio.


CorelDRAW Graphics Suite 2018

CorelDRAW 2018 w jeszcze większym stopniu stawia na wydajność. Jak powiedział John Falsetto, Senior Director of Products, CorelDRAW and Productivity: niezależnie od branży i poziomu zaawansowania, każdy, kto zajmuje się projektowaniem grafiki, ma tę samą listę najważniejszych życzeń: projektować bez ograniczeń, dostarczyć produkt końcowy, który zrobi wrażenie na odbiorcach i — oczywiście — zdążyć ze wszystkim na czas. Opracowując wersję 2018, słuchaliśmy opinii użytkowników pakietu CorelDRAW w celu znalezienia równowagi pomiędzy tym, co możliwe a tym, co praktyczne. Nowy tryb rysowania Symetria zapewnia rozrywkę i pobudza wyobraźnię, dając możliwość eksperymentowania i rysowania wspaniałych wzorów w ciągu kliku minut, natomiast uproszczone i bardziej praktyczne podejście do podstaw projektowania, na przykład pracy z węzłami i obrazkami, pozwala realizować wszystkie projekty na czas i bez przekraczania budżetu. Efektem końcowym jest zaawansowany pakiet wspomagający wykonywanie projektów od narodzin pomysłu aż do uzyskania nieskazitelnego rezultatu.

Wśród nowych i ulepszonych rozwiązań znajdziemy między innymi:

  • tryb rysowania Symetria: pozwala zautomatyzować wyjątkowo pracochłonne zadania;
  • efekt Dodaj perspektywę: wrażenie odległości i głębi poprzez zastosowanie perspektywy do map bitowych, obiektów wektorowych lub obu rodzajów elementów bezpośrednio w oknie rysowania;
  • narzędzie Uderzenie, efekt Pointillizer: dodawanie efektu ruchu do elementów na rysunku. Efekt Pointillizer – tworzenie wysokiej jakości mozaik wektorowych z obiektów wektorowych i map bitowych;
  • narzędzie Cień blokowy: blokowe cienie wektorowe do obiektów i tekstu za pomocą interakcyjnej funkcji, która pozwala znacznie zredukować czas potrzebny na przygotowanie projektu do realizacji,
  • wyrównywanie i rozmieszczanie węzłów: wyrównywanie węzłów względem ograniczającego prostokąta zaznaczenia, krawędzi strony lub jej środka, najbliższej linii siatki czy określonego punktu; łatwe uzyskiwanie równych odstępów między węzłami w poziomie lub pionie.

Opcje zakupu:

  • Licencja stała – jednorazowa płatność za licencję stałą, bez dodatkowych opłat miesięcznych lub rocznych.
  • Subskrypcja –  niska opłata uiszczana co roku i możliwość rezygnacji z subskrypcji, gdy potrzebna będzie zmiana oprogramowania. W okresie obowiązywania subskrypcji użytkownik ma dostęp do najnowszej wersji oprogramowania.

 


Więcej informacji >>

ISSN 2391-4505, ISSN 2391-4513 Frontier Theme